کلمات پر مخاطب

۱۰کلمه پرمخاطب فناوری در سال ۲۰۱۵

روزنامه دنیای اقتصاد - شماره ۳۶۴۶تاریخ چاپ: ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ بازدید: 105 بارکد خبرDEN-972798

http://www.donya-e-eqtesad.com/upload/iblock/e75/e75b940cc133ebd993c425c573c9ace6.jpg" >

کمپانی یاهو همزمان با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۰ کلمه برتر و پرمخاطب جست‌و‌‌جو شده در حوزه فناوری و تکنولوژی را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، روزهای دسامبر به معنای شمارش معکوس برای پایان یک سال میلادی محسوب می‌شوند و نگاهی به وقایعی که در سال جاری گذشت می‌تواند مفید باشد. یاهو در جدیدترین گزارش خود به انتشار ۱۰ کلمه برتر و جست‌وجو شده در حوزه فناوری در سال ۲۰۱۵ میلادی پرداخته که جالب توجه است. کاربران از سراسر دنیا به جست‌وجوی کلمات مورد نظر خود در موتور جست‌وجوهایی مانند گوگل، یاهو، بینگ بنگ یا... می‌پردازند تا در پایان سال کلمات پرمخاطب با توجه به تعداد دفعات جست‌وجو اعلام شوند. ۱۰کلمه پرمخاطب فناوری در سال ۲۰۱۵ میلادی به ترتیب عبارتند از:


Apple iPhone 6: 
این محصول کمپانی اپل توانست رتبه اول کلمات مورد جست‌وجو را در سال ۲۰۱۵ میلادی به خود اختصاص دهد.

Microsoft Windows 10: 
جدیدترین نسخه از سیستم عامل مایکروسافت یعنی ویندوز ۱۰ که در ماه جولای عرضه شد و سر و صداهای بسیاری را به راه انداخت، توانست در رده دوم قرار بگیرد.

iPhone  7:
محصول آینده اپل در حالی با شایعات بسیاری روبه‌رو شده که هنوز هیچ اعلام رسمی از سوی این کمپانی مبنی بر مشخصات سخت‌افزاری یا ظاهری آن منتشر نشده است. اما بازار داغ شایعات باعث شده تا محصول آینده اپل تبدیل به سومین کلمه پرمخاطب سال ۲۰۱۵ شود.

Samsung Galaxy S6: 
سامسونگ در سال جاری اسمارت فون و محصولات بسیاری را وارد بازار فناوری کرد، اما در این میان Samsung Galaxy S6 توانست نگاه‌های بسیاری را به خود جلب کند.

Apple Watch: 
اولین ساعت هوشمند اپل با نام اپل واچ نه تنها در صدر پرفروش‌ترین ساعت‌های هوشمند قرار گرفت، بلکه توانست در رده اسامی پرمخاطب جست‌وجو شده قرار بگیرد.

iPhone 5:
بازهم محصول دیگری از اپل در محبوب ترین کلمات جست‌وجو شده قرار گرفت.

iPad Air 2: 
تبلت کمپانی اپل با ظاهری زیبا و متفاوت توانست علاوه بر فروش قابل توجه در میان کاربران نیز محبوب شود.

Xbox One: 
ایکس باکس مایکروسافت یکی دیگر از کلمه‌های پر مخاطب در سال جاری بوده است.

PlayStation 4: 
محصول جدید سونی توانست توجه گیمرهای بسیاری را به خود جلب کرده و سود قابل توجهی را برای این کمپانی به دنبال داشته باشد.

Amazon Kindle:
این محصول آمازون نیز با صفحه نمایشی با رزولوشن قابل توجه و امکانات ویژه توانست نگاه علاقه‌مندان به کتاب را برانگیزد.Read more: 
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/972798/#ixzz3tZ2Gwwvu